Nechýba ani dospelým

Skoro každý má doma vyčlenené miesto, kde má všetky svoje veci. Papiere do práce, vždy položený notebook, líčidlá alebo čokoľvek, čo chce rýchlo nájsť, a zároveň má v tom neskutočný neporiadok. Niektoré písacie stolíky sú krásne usporiadané, využívajú všetko úložné miesto a iné sú organizovaným chaosom. Ako je to pri školopovinných deťoch? Tak, ako im to rodičia dovolia. Keď pri nich každý deň stoja a dohliadajú, nech si robia poctivo všetky úlohy, iste nedovolia, aby boli zošity rozhádzané po zemi a nie úhľadne uložené v zásuvkách. Keď je žiak starší, už si sám zodpovedá za poriadok či neporiadok vo svojej izbe a na pracovnej doske.

Od mala, pokým potomkovia neodídu

Prvý detský písací stôl je u mnohých študentov a žiakov jediný, aký mali. Praktickí rodičia kupujú nábytok tak, aby vydržal čo najdlhšie a to platí aj pre pracovné dosky. Vyberajú s ohľadom na umiestnenie počítača aj stále voľného miesta pre iné činnosti. Žiak potrebuje svoje miesto už od prvého ročníka. Keď v škole píše na rovnej lavici, http://www.nabytek-3000.cz/?q=polstry+na+lavici doma nebude predsa na zemi!